از نظر زیبایی‌شناسی، چشم‌ها مهم‌ترین بخش صورت هستند. چشم‌ها در بسیاری موارد نشان‌دهنده سن فرد و حتی منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی وی نیز می‌باشند. از سوی دیگر و شاید باید گفت متأسفانه، چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان می‌دهند. عمل جراحی پلاستیک پلک‌ها که اصطلاحاً بلفاروپلاستی نامیده می‌شود برای برداشتن پُف پلک‌ها و پوست اضافی آنها طراحی شده و هدف اصلی آن جوان ساختن چهره افراد است.

چه کسانی کاندید عمل جراحی زیبایی پلک هستند؟

 777

بهترین کاندیدهای جراحی زیبایی پلک، کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و آویزان شدن پوست پلک یا پُف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آن‌ها شده است (البته در موارد استثنایی، افراد جوان‌تر را که به دلایل خاص مشکلات فوق را پیدا کرده‌اند می‌توان تحت عمل جراحی قرار داد). برای انجام این جراحی لازم است شخص به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. همچنین باید انتظارات واقع‌بینانه و معقولی از عمل جراحی و نتایج آن داشته باشیم. به همین دلیل دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیاناً مشورت با کسانی که قبلاً جراحی شده‌اند، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

در ضمن باید توجه داشت که جراحی بلفاروپلاستی موارد زیر را بهبود نمی‌بخشد:

حلقه‌های سیاه اطراف چشم

افتادگی ابرو (برای رفع این مشکل به جراحی تکمیلی یا جداگانه‌ای نیاز است.)

چروک‌هایی که اطراف پلک، بین دو ابرو و پیشانی ایجاد می‌شود(برای اصلاح این موارد تزریق بوتاکس روش مناسبی است.)

یادتان باشد پیش از عمل، معاینه دقیق چشم پزشکی ضروری است. تعیین قدرت بینایی، بررسی وضعیت لایه اشکی، بررسی حرکات چشم و اعصاب حرکتی و حسی چشم و صورت، بررسی وضعیت ابروها و قرینه بودن آنها از جمله معایناتی است که باید انجام شود.

یادتان باشد در صورت وجود بیماری خاص یا حساسیت دارویی و یا مصرف داروی خاص باید پزشک معالج را مطلع کنید. همچنین لازم است مصرف داروهای رقیق‌کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از 10 روز تا 2 هفته قبل از عمل قطع شود.

قبل از عمل باید وضعیت سیستمیک شخص نیز بررسی شود و آزمایشات خون مورد نیاز انجام گیرد. در صورت تشخیص بیماری خاص باید بررسی‌های لازم انجام و در صورت نیاز با متخصص مربوطه نیز مشاوره شود.

همچنین لازم است بدانید به‌طور معمول این جراحی به صورت سرپایی و تقریباً همیشه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن نیست. در موارد بسیار استثنایی بسته به وضعیت بیمار و در صورت صلاح‌دید پزشک، ممکن است بیمار به طور کامل بیهوش شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اين خدمات، ميتوانيد همين امروز با ما تماس گرفته و وقت ملاقات بگیرید..